رویای آغاز یک کسب و کار در زمینه خرده فروشی و باز کردن مغازه  می تواند به راحتی تبدیل به واقعیت شود. شاید کارهای اولیه اندکی زیاد باشد، ولی با یک برنامه ریزی صحیح، هرکس می تواند به اهدافش برسد. مراحلی که قرار است در این مطلب راجع به آن ها صحبت شود را حتما پیش از آغاز مغازه یا فروشگاه خرده فروشی خود، مدنظر داشته باشید.

قبل از اینکه سراغ این مراحل برویم، بگذارید یک نصیحت به شما بکنیم. روزانه فروشنده های زیادی را می بینیم که در شرف تعطیل شدن هستند. دلیل اصلی تعطیلی این مغازه ها، کمبود یک مغازه دار اینکاره در راس کار است!

خرده فروشی و مغازه داری یکی از ساده ترین راه های آغاز کسب و کار است، لطفا به واژه آغاز دقت کنید. برای هر خانم و آقایی که دنبال این هستند که کسب و کار خودشان را داشته باشند، منطقیست که سراغ خرده فروشی بیایند.

با این حال خرده فروشی از چیزی که بسیاری از مردم فکر می کند، فرایند سخت تریست. توصیه ما این است که حتما با مطالبه وارد این شغل شوید.

۱- از همان ابتدا قانونی آغاز کنید.

اینکه کسب و کار شما در چارچوب قانون عمل کند، یکی از مهم ترین تصمیماتیست که باید بگیرید. همانطور که می دانید کشور ما قوانین زیادی دارد، پس حتما پیش از باز کردن فروشگاه خود، با افراد خبره در مورد مسائل مربوط به مجوز ها، مالیات، ثبت برند، شرکت و … مشورت کنید.

۲- یک اسم برای فروشگاهتان انتخاب کنید.

انتخاب اسم برای فروشگاه، برای برخی آسان و برای بعضی از افراد کاری اعصاب خرد کن است. مراقب باشید که حتما اسمی را انتخاب کنید که خیلی زود بتواند معرف شما باشد.

حواستان باشد اسمی را انتخاب کنید که اگر کسی در موتورهای جستجوگر اینترنتی به دنبال شما می گشت، به راحتی پیدایتان کند.

در مواقع زیادی افراد اسم خودشان یا یک کلمه تنها را به عنوان اسم کسب و کارشان انتخاب می کنند، ولی از نظر مسائل مربوط به سئو و جذب مخاطب آنلاین این کار به ضرر شماست.

بگذارید مثال بزنیم. فرض کنید شما اسم گل فروشی خود را “گل یخ” می گذارید.

کافیست با یک جستجوی ساده در گوگل متوجه شوید که ده ها نفر از این اسم برای فروشگاه خود استفاده کرده اند. پس شما به سختی قابل تمایز دادن با دیگران هستید. این کاملا به ضرر شماست.

اسمی که انتخاب می کنید،‌حتما باید به طور واضح با آنچه که می فروشید هماهنگ باشد. برای مثال اگر شما اسم فروشگاه خود را “میرزایی” بگذارید، مردم هیچ ایده ای ندارند که فروشنده چه هستید و هیچ دلیلی به آن ها نداده اید که سراغتان بیایند.

اگر خواستید فامیل خود را بر روی فروشگاه بگذارید، حتما قبل از آن در مورد کاری که می کنید توضیح دهید. مثلا،‌ میوه فروشی میرزایی می تواند انتخاب شما باشد. از اینجا می توانید راهنمایی بیشتری را در مورد چگونگی انتخاب اسم برای مغازه یا فروشگاه خرده فروشی خود ببینید.

پیشنهاد می‌کنیم که برای اطلاعات بیشتر از راهنمای انتخاب اسم فروشگاه استفاده کنید.

۳- کد اقتصادی داشته باشید

تراکنش شما بدون کد اقتصادی بی معناست و می تواند تبعات زیادی را در آینده برایتان داشته باشید. حتما برای گرفتن آن اقدام کنید.

۴- خدمات یا کالایی که ارائه می دهید را تعین کنید

انتخاب صحیح کالا یا همان جنس خودمان جهت فروش در مغازه، مخلوطی از علم و هنر است! یادتان باشد که هر محصولی باید خدماتی را هم کنار خودش داشته باشد. شاید در کشور ما این مسئله کمرنگ است، ولی توصیه ما این است که متمایز باشید و برای کالا و مشتری خود ارزش قائل شوید.

مثلا می توانید خدمات بازگشت کالا ارائه دهید، کد تخفیف بدهید، محصولتان را کادو کنید، خرابی ها را تعمیر کنید، یا هر خدمت دیگری که فکر می کنید باعث می شود فروشگاه شما موفق تر شود.

احتمالا  محصولاتی که انتخاب می کنید، طبق سلیقه و علاقه شما هستند که باعث شده فکر باز کردن مغازه بیفتید. ولی ۱۰ درصد داستان علاقه شماست، ۹۰ درصد دیگر ماجرا ریاضیست. حواستان به حاشیه سودتان باشد.

۵- کانال ها فروش خود را تعیین کنید

هر راهی که مشتری بتواند با شما معامله کند، یک کانال است. آیا قرار است که فروش آنلاین هم داشته باشید؟ سفارش تلفنی هم قبول می کنید؟ اپلیکیشن موبایل هم دارید؟ خرده فروشی این روزها فقط به این نحو نیست که مشتری به در مغازه شما مراجعه کند.

این کسب و کار تغییر کرده. مشتریان از شما انتظار دارند که راه های مختلفی برای خرید پیش رویشان بگذارید.

باید تعیین کنید که چه کانال های ارتباطی به مشتری می دهید. حواستان به این باشد که تمامی این کانال ها باید هم بافت باشند، آداب صحبت کردنتان با مشتری، قوانین و قواعد فروش و تجربه مشتری همگی باید همگن باشند تا برند شما مطرح شود.

۶- تحقیق کنید و قانون کسب و کارتان را بدانید.

حتما بدانید که چه مجوز هایی لازم دارید. می توانید از طریق ارگان های دولتی اقدام کنید یا این کار را به شرکت های خصوصی بسپارید که برایتان انجام دهند.

حتما بدانید که خرده فروشی شما شامل چه  قوانینی است. حتما با یک وکیل و حساب دار ارتباط داشته باشید، هر دوی آن ها به شما کمک می کنند تا کسب و کار شما سازمان دهی شده جلو رود.

۷- حس و تجربه مشتری خود را تعیین کنید

با اختلاف، این مهم ترین قدمیست که باید بردارید. هنوز هم افراد زیادی این عقیده را دارند که ترجیح می دهند از مغازه ها خرید کنند تا از فروشگاه های آنلاین.

مطمئن باشید دنبال تجربه حسی هستند که متفاوت از یک خرید آنلاین است. آن ها دنبال تجربه ای هستند که ارزش رانندگی تا مغازه شما را برایشان داشته باشد.

بسیاری از خرده فروش ها می بازند، چون این مرحله را پشت گوش می اندازند. آن ها آنقدر غرق محصول، طراحی دکوراسیون و استخدام می شوند که این مرحله را کامل فراموش می کنند.

خدمات پس از فروش یک طرف، تجربه ای که می خواهید به مشتری القا شود هم یک طرف.

در حقیقت، هزاران خرده فروش در گورستان اقتصاد کشور هستند که شعارشان خدمات پس از فروش عالی بود. شعار ارائه خدمات و سر قول ماندن و تحویل ادعاها، دو بحث کاملا متفاوتند.

تعیین تجربه مشتری است که مشخص می کند شما چه محصولی باید داشته باشید، چه خدماتی باید ارائه بدهید،‌ چه دکوراسیونی باید داشته باشد و چه افرادی را باید استخدام کنید تا حسی که مشتری می خواهد را به آن ها تحویل بدهند.

۸- یک بیزنس پلن (طرح کسب و کار) بنویسی

نقشه و طرح هایی که روی کاغذ در نیایند، به موفقیت ختم نخواهند شد. با این حال اهمیت نوشتن بیزنس پلن از آن جا میاید که شما را مجبور به در نظر گرفتن تمام زوایای کسب و کارتان می کند.

شما مجبور می شوید که تحقیق و برنامه ریزی بیشتری داشته باشید. هرگز این مرحله را رد نکنید. اگر طول کشید، نگران نشوید، زمان بر بودن نوشتن بیزنس پلن طبیعیست، ولی ارتباط تنگاتنگی بین موفقیت مغازه و یک بیزنس پلن تر و تمیز وجود دارد.

موارد کلیدی که طرح کسب و کار شما باید داشته باشد:

تحلیل رقبا (کسانی که همین الان در کسب و کاری که شما می خواهید راه بیندازید، حضور دارند.)
تجربه مشتری
طرح استخدامی (چه کسانی را می خواهید استخدام کنید و چرا)
طرح مدیریتی‌ (ساعات کاری، سیاست ها و …)
پیش بینی بین ۳-۵ ساله سود و زیان کسب و کارتان

۹- پیدا کردن یک مکان مناسب

انتخاب مکان مغازه خرده فروشی، تاثیری بزرگ روی همه کاری که فروشگاه شما انجام می دهد خواهد داشت. تفاوت بین انتخاب یک مکان اشتباه و درست، می تواند به موفقیت یا شکست کامل کسب و کار شما بینجامد.

پیرمردهای خرده فروش همه این را می گویند، جا، جا و جا! مطمئن باشید انتخاب جای درست مغازه، حیاتیست. باید بهترین مکان را طبق بودجه ای که دارید انتخاب کنید. حواستان باشد که برای رسیدن به این هدف، ولخرجی نکنید. قبل از اینکه اجاره نامه را امضا کنید، گزینه دوم خود را هم حتما در نظر بگیرید.

۱۰- با بقیه فروشندگان در ارتباط باشید

یک خرده فروشی موفق، به شدت بستگی به ارائه محصولی مناسب با قیمیت مناسب و در زمان مناسب دارد. بنابرین، یکی از مهم ترین عوامل موفقیت کسب و کار شما این است که بهترین منبع را برای آن محصول پیدا کنید. بعد از اینکه انتخاب کردید که چه محصولاتی را قرار است بفروشید، زمان آن است که مکان عمده فروشی آن ها را پیدا کنید.

منظور از ارتباط در تیتر، انتخاب فروشندگانیست که جدا از فروش به شما، همکارتان خواهند شد. فروش محصولاتتان فقط یک بخش از این ارتباط است. صندوق های تعاونی، حمایت های بازاریابی، پس گرفتن کالا، شرایط پرداخت و زمان بندی ها همگی چیزهاییست که در زمان انتخاب عمده فروشتان باید در نظر بگیرید.

۱۱- سیاست های فروشگاه خود را تغیین کنید.

بهترین زمان برای تعیین سیاست هایتان، در همان روزهاییست که برنامه ریزی می کنید. با پیش بینی موانع قبل از باز کردن درب فروشگاهتن، می توانید انتخاب کنید که چگونه وضعیت های خاص را مدیریت می کنید. این باعث می شود که هنگام رو به رویی با مشتریان، دچار خطا نشوید.

زمان زیادی را صرف تمرین و نقش بازی کردن این سیاست ها با کارمندانتان کنید. کاری کنید که در ضمیر ناخودآگاهشان وارد شود تا به بهترین شکل با مشتری برخورد کنند.

۱۲- مهارت های بازاریابی را کسب کنید

قبل از اینکه فروشگاه خرده فروشی خود را باز کنید، یک برنامه بازاریابی یا مارکتینگ بریزید، برای فروش بیشتر ایده دهید، برندینگ و تبلیغات فروشگاهتان را آغاز کنید. جایی تبلیغ کنید که مشتریانتان حضور دارند. پولتان را دور نریزید. برای مثال، برای بعضی از کسب و کار ها شبکه های اجتماعی می تواند جایی باشد که برایش پول خرج کنید. برای بقیه می تواند روزنامه یا بنرهایی در سطح شهر باشد. برای تبلیغات همه برایتان فرش قرمز پهن می کنند تا سراغشان بیایید. تمام تبلیغ کنندگان به شما خواهند گفت که شما را به خوبی در معرض دید قرار خواهند داد. ولی چیزی که شما نیاز دارید مشتریست نه صرفا دیده شدن. حواستان باشد که کجا تبلیغ می کنید.

۱۳- بهترین استعداد را استخدام کنید.

تنها راه ارائه بهترین حس و تجربه مشتری، داشتن بهترین استعداد است. استخدام اشخاص با استعداد، واقعا چالش بر انگیز است. کسانی را استخدام کنید که فرهنگشان به شما نزدیک است. با توجه به اینکه بعد از اعلام درخواست استخدام افراد مختلف جامعه و کسانی که شغلی ندارند سراغ شما می آیند، می تواند به این معنی هم باشد که چیزی در مورد خرده فروشی و محصول شما نمی دانند، ولی  این چیزها را می توان یاد داد. لبخند زدن، احترام گذاشتن و دلسوز بودن قابل تمرین دادن نیست، این مشخصات باید همراه با کارمندان شما باشد.

۱۴- کم کم فروشگاه خود را باز کنید.

قبل از اینکه رسما کار خود را آغاز کنید، آرام آرام فروشگاه خود را باز کنید. منظور ما این است که فعالیت داشته باشید، بدون این که به عموم اعلام کنید. این به شما و کارمندانتان کمک می کند که برای روز بزرگ بازگشایی آماده شده باشید. توصیه این است که حداقل ۱ هفته اینگونه کار کنید، اگر توانستید کمی هم بیشتر طولش دهید. این می تواند بعضی از مشکلات احتمالی را جلوی رویتان بگذارد و بیشتر تجربه مشتری را دستکاری کنید تا به بهترین حالت ممکن برسید. حل کردن این مشکلات قبل از آغاز کار اصلی شما باعث می شود که بهترین چهره شما وقتی که پروژه های تبلیغات و مارکتینگ کلید بخورند، در معرض دید مشتریان قرار بگیرد.

۱۵- بازگشایی با شکوه

هرگز تا وقتی کاملا آماده نیستید، افتتاحیه نگیرید. شما فقط یک بار این شانس را دارید که مشتری را در نگاه اول عاشق خود کنید، پس مطمئن شوید که کارمندان می دانند که چگونه باید وضعیت های مختلف را مدیریت کنند. هیچ چیزی به اندازه یک کارمند گیج مشتری را آزار نمی دهد. مطمئن شوید که همه چیز سر جایش است. در روز افتتاحیه فروشگاه خود را مملو از کارمندانتان کنید، بهتر از این است که کارمند کم بیاورید. مطمعن شوید که تمام آن ها می توانند توضیح بدهند که شما چرا فروشگاه خرده فروشی خود را باز کرده اید و وجه تمایز شما از رقبایتان چیست. کارمندانتان می توانند به هر مشتری که وارد مغازه می شود، این توضیحات را ارائه دهند.

برای کارمندانتان زمان استراحت فراوانی برنامه ریزی کنید. برایشان شام و ناهار را آماده کنید تا بتوانند روی مشتریان تمرکز کنند، نه شکم خالیشان. آن ها را سرحال و با انگیزه نگه دارید. مطمعن شوید که تک تک مشتریان فروشگاه شما را با خوشحالی ترک می کند. یک مشتری شاد به دوستانش خواهد گفت که شما چقدر خوبید! این ارزان ترین و بهترین راه تبلیغیست که در دنیا وجود دارد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید