این روزها ایجاد کسب و کار در خانه و مشاغل خانگی به یک موضوع واقعا مهم در جوامع تبدیل شده و یک گزینه واقعی برای افرادیست که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند زیاد از محیط خانه دور باشند. در اینجا ۳۸ ایده کسب و کار خانگی را معرفی می‌کنیم.

در طول دهه گذشته، اینترنت پرسرعت، گسترش وسایل و برنامه های کاربردی و تغییر نگرش در مورد ماهیت کار، مشاغل خانگی را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان به واقعیت تبدیل کرده است. در واقع، در مطالعه مشخص شد که تقریبا نیمی از کارمندان آمریکایی در خانه مشغول به کار هستند. این واقعیت محدود به ایالات متحده ی آمریکا نمیشود، به طوری که ۷۹ درصد از کارکنان تحصیل کرده دست کم برخی کارها را خارج از محیط کاری انجام می دهند.
در مقاله ای مشابه با این مطالعه نتیجه گرفته شد که بیش از پنجاه میلیون آمریکایی به صورت آزاد یا در مشاغل خانگی مشغول کار هستند. با توجه به اعداد و ارقام در مورد کارگران و کارآفرینان مشاغل خانگی، می توان به این نتیجه رسید که مشاغل خانگی روند صعودی را پیش گرفته است. به همین دلیل می توان به این نتیجه رسید که مشاغل خانگی سهم قابل توجهی از نیروی کار جدید در آمریکا را به خود اختصصاص داده است.

رویای کار در منزل و رئیس خود بودن (یا حاکم بودن بر دنیای خود) کاملا قابل دسترسی است و دست در دست نیروی کار مدرن پیش می رود. امروزه می توان تقریباً هر نوع تجارت و کاری را از خانه شروع کرد، هرچند که ممکن است دارای درجات مختلفی از سرمایه گذاری و تجربه باشد. سرویس‌هایی مثل وبسایت باسلام بستر مناسبی را در کشور ما جهت پیشرفت افرادی که علاقه به کار در منزل دارند فراهم کرده‌اند.

موفقیت قابل دستیابی، اما تضمین نشده است.

موفقیت هرگز آسان به دست نخواهد آمد. با افزایش مشاغل خانگی، رقابت بیشتری با بین مشاغل خانگی به وجود خواهد آمد. به این ترتیب باید برای سرمایه‌گذاری های جدید، مواردی از قبیل برخی تحقیقات جدی در بازار و برخی مجوزهای مورد نیاز و تدابیر قانونی را در نظر گرفت.
اجازه ندهید این عوامل سخت شما را شما را عقب نگه دارد. با راهنمایی درست و آمادگی خوب می توانید در خانه فعالیت اقتصادی داشته باشید. در اینجا چند ایده تجاری وجود دارد که می توانید در دنیای امروزی آن ها را به مرحله اجرا درآورید.

عکاسی

این روزها هر کسی که گوشی هوشمند دارد، فکر می‌کند که می تواند از طریق آن عکاسی کند. در واقع، اگرچه که عکاسی حرفه ای می تواند به یک تجارت بزرگ تبدیل شود، اما رقابت بسیار بالاست. اما این بدان معنی نیست که ارزش کار کردن برای کسانی که اشتیاق به این کار را دارند، ندارد. باید به این واقعیت توجه داشت که عکاسی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از عکاس خبری گرفته تا عکاسی پرتره تا عکاسی از اشیا. شاید شما به دنبال راه انداختن استودیویی در خانه خود یا گرفتن عکس های معمولی هستید، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که عکاسی واقعی نیاز به سالها تجربه دارد. به خاطر داشته باشید که سایت های عکس بر روی یک مدل تقسیم درآمد کار می کنند، بنابراین فروش تصاویر معمولی به این افراد کمی غیر معمول به نظر می رسد.

گاهی حتی عکاسی های پرتره و بر مبنای علاقه نیز برای مبتدیان مناسب نیستند. مشاغل حاصل از عکاسی می تواند یک عملیات سخت و پیچیده باشد، بنابراین برای انجام آن ها تجهیزات زیادی لازم است و سالها تجربه و روابط لازم دارد تا به یک درآمد ثابت برسد. با این وجود، اگر از قبل علاقمند به این حرفه هستید، شروع به کار عکاسی به عنوان یک کار جانبی راهی عالی برای بدست آوردن پول اضافی و آغاز یک تغییر شغلی باشد.

شیرینی‌پزی خانگی

تنها چیزی که بهتر از بوی شیرینی در حال پخت در فر است، تماشای شمردن پول در هنگام تحویل یک سفارش به مشتری است. به هر حال ، اگر دوست دارید نان بپزید و یا آشپزی کنید، نانوایی خانگی یک شغل خانگی قابل دسترسی است به طوری که به واسطه ی آن می توانید کارهای زیادی را انجام دهید. برای شروع این کار تمام تجهیزات و تخصص لازم را دارید.

اما محتاط باشید. سرویس مواد غذایی، حتی یک سرویس تحویل، که به احتمال زیاد سناریوی نانوایان خانگی است ، بر خلاف راه اندازی یک فروشگاه – با خطرات داخلی همراه است. خود را آماده کنید و در مورد شرایط بیمه مطالعه کنید. ثبات در تجارت های آشپزی محور، اهمیت بیشتری دارد.

نویسندگی

این شاید ارزانترین تجارت برای شروع کار باشد. اگر این مطلب را در کامپیوتر خود می خوانید، حداقل تجهیزات لازم را در اختیار دارید تا به یک نویسنده مستقل تبدیل شوید.

تخصص موضوع دیگری است، اما به یاد داشته باشید که نوشتن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. از رزومه گرفته تا اخبار، بازاریابی و حتی یادداشتهای تشکرآمیز. اگر به اندازه کافی با گرامر و نگارشی خوب هستید، شرکت هامی توانند به شما به عنوان یک ویراستار آزاد اعتماد کنند.
نکته اصلی نوشتن به شکل آزاد این است که هرگز نباید فروش خود را متوقف کنید. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به شما کمک کنند. از مجلات و وبسایت‌ها موضوع مورد علاقه‌شان را بپرسید و برای آن‌ها مطلب بنویسید. شرکت در کارگاه‌های نویسندگی و ملاقات با نویسندگان نیز توصیه می‌شود.

شما همیشه می توانید خدمات خود را در سایت های داخلی مثل دیوار،‌ پونیشا و … سایت‌های خارجی همچون LinkedIn تبلیغ کنید. بعد از اینکه کار خود را به اتمام رسانید، از اینکه به مراجعان قبلی خود سر بزنید و درخواست کار بیشتری کنید، نترسید.

متخصص حرفه ای شبکه‌های اجتماعی

هر سازمانی که هر چیزی را می فروشد، نیاز به حضور در رسانه های اجتماعی دارد، بنابراین بازار متخصصان و محتوانگاران حرفه ای بسیار بزرگ است. اما هرگز کمبود کارشناسان رسانه های اجتماعی یا افرادی که فکر می کنند متخصص هستند، وجود ندارد.

چگونه می توانید به عنوان یک کارشناس واقعی رسانه های اجتماعی درآمد کسب کنید؟ تمرین کنید. قبل از ارائه خدمات خود به دیگران، برای خود مخاطب ایجاد کنید. هدف‌گذاری کنید، حضور آنلاین خود را تثبیت کنید و با نخبگان رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. توییتر و یا اینستاگرام مکان بسیار خوبی برای شروع هستند. تولید محتوا را ادامه دهید و آن را در اختیار مخاطبین قرار دهید، مطمعنا بعد از این تمرین، راهی پیدا خواهید کرد که حتی استخدام شوید.

طراحی گرافیک

مطمئناً تعداد زیادی طراح گرافیک وجود دارد، اما تعداد وب سایت ها، شرکت ها و سازمان هایی که به کارهای طراحی نیاز بیشتری دارند از طراحان بیشتر است. این خبر خوب است اما خبر بد این است که طراحی گرافیک به سطح خاصی از تخصص و یادگیری چندین نرم افزار احتیاج دارد، اگرچه طراحان غالباً بدون داشتن اشراف بر تمام این نرم‌افزارها کارشان راه می‌افتد.

ولی برای اشخاصی که موقعیت انجام این کار را دارند،‌ طراحی گرافیک فرصت فوق‌العاده محسوب می‌شود. فقط بخاطر داشته باشید در مدل کسب و کار خود خلاقیت به خرج دهید و کاری را انجام دهید که هیچ کس دیگری انجام نمی دهد.

مربی کامپیوتر

باور می‌کنید یا نه، بسیاری از مردم هنوز نمی دانند چگونه از محصولات Microsoft Office (به ویژه پاورپوینت) استفاده کنند. شاید از قبل به اندازه کافی در مورد کاربردهای اولیه نرم افزار آگاهی داشته باشید تا به دیگران آموزش دهید که چگونه از آنها استفاده کنند و عملیات آموزش کامپیوتر خود را آغاز کنید.

با این وجود ، باید یک برنامه آموزشی و یک برنامه بازاریابی برای تجارت جدید خود تهیه کنید، باید تصمیم بگیرید که دانشجوها باید به سمت شما بیایند یا شما باید به سراغ آنها بروید. اما این فرصت وجود دارد تا آنچه را که شما ممکن است به عنوان یک دانش اولیه تصور کنید، به عملی سودآور تبدیل کنید.

آموزش در خانه

رقابت برای ورود به دانشگاه های برتر به مانند گذشته دشوار است، بنابراین والدین مضطرب, حاضر به پرداخت هزینه های سنگین برای آموزش فرزندان خود هستند. شما به یک حوزه تخصص (همیشه ریاضی مورد توجه است) نیاز دارید ، اما تقریباً هر موضوع و درسی در این زمینه به کار می‌آید. اگر می دانید که چگونه به صورت محلی خود را به بازار عرضه کنید، می توانید با آموزش درست در خانه خود یا در یک کتابخانه محلی یا کافی شاپ، از پارانویای والدین استفاده کرده و درآمد کسب کنید. برای اطمینان از تعیین قیمت ها، کافیست که روی بازار محل خود مطالعه کنید و بدانید که کدام زمینه های تخصصی مورد نظر والدین منطقه شما هستند.

طراحی وبسایت

مانند طراحی گرافیک، طراحی وب نیز به مهارتهایی نیاز دارد که رسیدن به نقطه کمال در آن‌ها سال‌ها طول می‌کشد. اما اگر این مهارت‌ها را در اختیار دارید، بازار برای ایجاد وب سایتهای جذاب و کارآمد برای انواع سازمانها وجود دارد. شروع به کار با طراحی وب به برخی از سرمایه‌گذاری های اولیه نیاز دارد، به ویژه در نرم افزار و یادگیری، اگرچه در صورت کار برای یک شرکت، احتمالا این سرویس‌ها از قبل در دسترس شما هستند.

نکته اصلی در طراحی وب، تعیین دقیق بازار هدف است و مثل همان طراحی گرافیک، خدماتی را ارائه دهید که هیچ کس دیگری آن را ارائه نمی دهد. همچنین به یاد داشته باشید که طراحان وب نه تنها در مقابل یکدیگر بلکه با نرم افزارهای خاصی که به طراحی وب کمک می کند رقابت می کنند، بنابراین یک پیشنهاد فروش بی نظیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مشاور خرید لوازم هنری

شاید کمی عجیب باشد. ولی اشخاصی هستند که به صورت خودآموخته در هنر تخصص دارند و به علاقه‌مندان توصیه می‌کنند که روی کدام هنر یا اثر هنری به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت حساب باز کنند. اگر عاشق هنر و تاریخ هنر هستید و تحصیل کرده اید (حتی اگر خودآموز هم هستید)، می توانید چنین تجارتی برپا کنید.

نیازی نیست که یک هنرمند باشید، فقط متخصص یک نوع هنر باشید کافی است. از گالری ها بازدید کنید. در لیست های ایمیل آنها قرار بگیرید و به مهمانی های آنها بروید. با مشتری هایشان آشنا شوید. صاحبان گالری شما را دوست خواهند داشت، حتی خدمات شما را به دیگران توصیه می کنند، زیرا شما مردم را به خرید از آن‌ها تشویق می‌دهد. این کار هزینه اولیه‌ای ندارد و واقعاً در مورد اشتیاق به هنر است. کافیست که اعتماد مردم را جلب کنید.

نامورسازی

نامورسازی در اصل مستلزم این است که مشتریانی که نامشان را در مطبوعات ذکر می‌کنید را تا حد امکان مثبت جلوه دهید. نامورسازی، زیرمجموعه ای از روابط عمومی است که باعث ایجاد اعتبار می شود. باید بدانید که تبلیغات نمی توانند این اعتماد را ایجاد کنند.

همانطور که میدانید، هم برای دستیابی به مشتری و هم جهت آشنایی با رسانه‌ها، روزنامه‌نگار باید به شدت تلاش کند. شما به یک وب سایت، ساختار مناسب قیمت و پوستی کلفت! نیاز خواهید داشت.

طراحی سبد هدیه

اگر می خواهید چینش گل، غذا یا هدیه زیبا به نظر برسد، راه اندازی یک فروشگاه را به عنوان طراحی سبد هدیه در خانه خود در نظر بگیرید. شما به چیزهای بیشتری از چند لوازم دستی هنری، روبان، کمان و..، به علاوه سبد های خود، نیاز نخواهید داشت. بنابراین سرمایه برای شروع این کار کم است.

با این وجود، شما باید با فروش به فروشگاه ها یا فروش مستقیم در وب سایتها، در معرض دید قرار بگیرید. راه اندازی یک وب سایت احتمالاً ایده خوبی است. در نهایت، بگذارید خلاقیت های لذت بخش شما برای خودشان صحبت کنند.

گل آرایی یا تزیینات گل

نسبت به طراحی هدایای سبدی، چیدمان گل به خلاقیت بسیار بیشتر از آن‌چه که فکرش را می‌کنید نیاز دارد. لازم نیست به خودی خود یک گلفروش باشید. شما می توانید به جای کار در یک فروشگاه گل فروشی یا کمک به آنها، یا فروش گل در خرده فروشی، از طریق چیدمان گل برای تحویل و نمایش در محل اقدام کنید.

با این حال داشتن اطلاعات کلی در مورد نحوه کار تجارت گل ایده خوبی است و حضور آنلاین و داشتن عکس از محصولاتتان، برای موفقیت شما بسیار مهم است. به یاد داشته باشید، این شغل تصویری محسوب می‌شود پس تا جایی که می‌توانید عکس‌های خود را خوب بگیرید. از طریق تماس با تشریفات عروسی و مراکز برگزار کننده ی ختم و ترحیم به آنها اطلاع دهید که در این کار فعالیت می‌کنید. شبکه سازی را آغاز کنید. بگذارید تجارت شما شکوفا شود.

مربیگری و آموزش تناسب اندام

برای اینکه یک مربی شخصی باشید باید ورزش کردن و تناسب اندام را دوست داشته باشید. تخصص در این زمینه مهم است و حتی ممکن است مجوزهای مختلفی برای انواع خاصی از نقشهای مربیگری لازم باشد.

با این حال هزینه های مربوط به مجوزهای لازم نسبتاً کم است و اگر در خانه خود فضایی برای تمرین و آموزش دارید، تبدیل شدن به یک مربی تمرینی یا مربی تناسب اندام می تواند گزینه ای کم هزینه برای کارآفرینانی باشد که واقعاً تناسب اندام و تغذیه را درک می کنند. نکته مهم این است که در ورزش، بر روی یک یا دو رشته تخصص داشته باشید و آن را پیگیری کنید.

مشاوره زیبایی و آرایشی

اگرچه که این کار نیاز به خلاقیت، صبر و مهارت دارد، اما مشاوره در زمینه زییایی یک ایده خلاقانه است که به آموزش رسمی نسبتاً کمی نیاز دارد. در حال حاضر بازاری وجود دارد که افراد فقط می خواهند ظاهر شخصی خود را مورد توجه قرار دهند. همچنین فرصتی برای همکاری با تئاترها و سازمانهای دیگری که از آرایش در صحنه استفاده می کنند وجود دارد. عروسی ها، مهمانی ها، مراسمات مربوط به بچه ها و مراسم ختم نیز فرصت های مشاوره آرایش را دارند. همانطور که سازماندهی و البته نیم‌نگاهی به زیبایی مهم است، شبکه سازی نیز بسیار اهمیت دارد. همچنین اینکه از روند مد آگاه باشید یا از آن جلوتر باشید بسیار اهمیت دارد.

جستجو و بررسی واقعیت

همه چیز فقط با یک جستجوی Google به دست نمی آید. سازمان های رسانه ای افرادی را استخدام می کنند تا اطمینان حاصل کنند که موارد موجود در اخبار دقیق هستند و منابع نقل شده واقعاً وجود دارند. سایر سازمان ها برای یافتن آمار و سایر داده ها برای ارائه و گزارش به این افراد نیاز دارند. فرصت های زیادی برای شروع تحقیق در خانه در اینترنت وجود دارد. فقط آماده باشید تا به برخی مباحث واقعاً به شکلی عمیق بپردازید تا فراتر از اطلاعات موجود در ویکی پدیا باشد.

شخصی سازی

بسیاری از مفاهیم مشابهی که در مورد ساخت سبد های هدیه یا تنظیم گل ها گفته شده بود نیز در اینجا قابل اعمال هستند، اما این بار شما می توانید اسامی افراد را روی چیزهایی که برای آنها ارسال می کنید بنویسید. شخصی سازی به خصوص برای بچه ها بسیار جذاب است، بنابراین نترسید و در محصولاتی که برای شخصی سازی ارائه می دهید خلاق باشید. عکاسی خوب، وب سایت خوب و مهارت های شعبده بازی در اینجا مفید واقع می شود.

مراقبت از حیوانات خانگی

نگهداری یا پانسیون حیوان خانگی معمولاً شامل رفتن به خانه شخص دیگری برای مراقبت از حیوانات پشمالوی عزیز آن ها است. نگهداری یا پانسیون حیوان خانگی حتی می تواند در خانه شخصی شما و دور از صاحب او باشد. شما باید در مورد انواع خدماتی که ارائه می دهید و انواع حیواناتی که از آنها مراقبت خواهید کرد فکر کنید، اما به طور کلی نگهداری یا پانسیون حیوان خانگی ایده ای کم هزینه و لذت بخش است.

مربی سخنرانی و ارائه

هرگز ترس و اضطرابی را که بعضی از افراد وقتی مقابل مخاطبان زنده صحبت می کنند را دست کم نگیرید. دانش آموزان دبیرستانی و دانشگاهی و همچنین تجار، بازارهای هدف بسیار خوبی برای کارآفرینانی هستند که در زمینه سخنرانی و سخنرانی عمومی مهارت خاصی دارند و تمرین دیده‌اند.

شروع یک کسب و کار در این زمینه نیاز به تجربه دارد، اما به خاطر داشته باشید تا زمانی که اضطراب وجود داشته باشد، بازار برای مربیگری افرادی که می‌خواهند ارائه بدهند، وجود خواهد داشت. از تجهیزات ویدیویی یا از یک تلفن هوشمند برای ضبط صدا و تصویر دانش آموزان به عنوان بخشی از فرایند مربیگری استفاده کنید. اگر پیش زمینه ای در رادیو یا تلویزیون یا تجربه خاصی در سخنرانی عمومی با مشخصات بالا دارید، بهتر هم می‌شود.

در هر صورت، تجارت خود را در تابلو های اعلانات در کتابخانه ها و مدارس، به ویژه دبیرستان ها و دانشگاه ها تبلیغ کنید. بازاریابی ایمیلی را نیز در نظر بگیرید. شرکت های داروسازی به طور خاص در بازار جذب مربیان ارائه حضور دارند.

تشریفات مهمانی

شما به مهارتهای عالی سازمانی و مدیریت مشتری و همچنین تمایل به بازاریابی خود و خدمات خود به هر کس که می شناسید نیاز دارید.

یک راه برای شروع تمرکز روی میهمانی‌های کودکان است که می تواند برنامه ریزی را کمی ساده تر کرده و استرس کار برای آن ها کمتر از بزرگسالان است. با دنبال کردن مسائل مربوط به کودکان و ارائه مهمانی های خاص و ویژه کارتان را ادامه بدهید. به یاد داشته باشید که نه تنها با دیگر برنامه‌ریزان بلکه با رستوران‌ها و کسب‌وکارهای مرتبط محلی رقابت خواهید کرد، بنابراین مهارت های عالی در شبکه‌سازی برای ارایه خدمات شما مهم خواهد بود.

کترینگ

راه اندازی خدمات پذیرایی مانند راه اندازی نانوایی یا شیرینی پزی خانگی با مجموعه ای منحصر به فرد از چالش‌های مواد غذایی همراه است. از همان ابتدای کار، باید اطمینان حاصل کنید که استفاده از آشپزخانه‌ی منزل برای تولید مواد غذایی تجاری ازنظر دولت یا شهرداری قانونی است. اگر اینگونه باشد، شما همچنان باید مطمئن شوید که مقررات سلامت مواد غذایی و سایر قوانین مرتبط را رعایت می کنید.

اما اگر اجازه انجام این کار را دریافت کرده اید، راه اندازی یک خدمات پذیرایی روشی نسبتاً کم هزینه برای ایجاد یک کسب وکار جدید است. این کار بسیار پر مشغله است، اما اگر از آشپزی لذت می برید، می‌تواند به یک حرفه سودمند و رضایت بخش تبدیل شود. برای شروع کار با حداقل سرمایه‌گذاری، می توانید ابتدا در خانه مشتریان خود آشپزی کرده و از ظروف آنها استفاده کنید. همچنین ، تخصص خاص در نوع خاصی از غذاها یا رویدادها ممکن است در جذب مشتری به شما کمک کند.

فروش اتومبیل های دست دوم

برخی فروشندگان وسایل نقلیه دست دوم یا همان دلالان خوردو، متاسفانه اخلاقیات عجیبی دارند. ولی به هر حال مردم همیشه ماشین های کاملاً سالم خود را به خاطر انواع مسائل پیش پا افتاده می‌فروشند. اگر شما کمی در مورد سرویس اتومبیل بدانید و بتوانید در دیوار، شیپور و یا باما تبلیغ خوبی بگذارید، می توانید از فرصت های گسترده برای خرید و فروش خودروهای دست دوم استفاده کرده و آنها را با سود قابل توجهی بفروشید.

نکته اصلی موفقیت در این کسب وکار، انضباط در خرید است. خرید اتومبیل خود را به مدلهای پرطرفدار محدود کنید که می توانید سریع آن را عوض کنید، مدل هایی که درک درستی از قیمت‌شان دارید، اتومبیل هایی که می توانید با تخفیف قابل توجهی آنها را خریداری کرده، به قیمتی منصفانه بفروشید. اتومبیل هایی که به تعمیرات اساسی احتیاج نداشته باشند برای این کار مفید هستند.

همچنین می توانید برای شرکت در حراجی های محلی خودرو و خرید خودرو، مجوز یا سند دریافت کنید.

مسئول خرید شخصی

استخدام یک مسئول خرید شخصی دیگر فقط برای کسانی که می‌خواهند با مد حرکت کنند نیست. امروزه مشتریان مردم رابرای خرید همه چیز از مواد غذایی گرفته تا لوازم خانگی استخدام می کنند.

اما اگر مسیر مد را انتخاب کرده اید، قبل از اینکه کسب وکار خود را شروع کنید، آماده ی برقراری ارتباط با شبکه ها باشید. از انجام مشاوره رایگان برای مسابقات و ارائه هدایا نترسید. هرچه بیشتر در مورد شامه شگفت انگیز مد شما بیشتر صحبت شود، مشتری بیشتری را جذب خواهید کرد. اگر واقعاً خوب هستید، می توانید این کسب وکار را با آموزش کم و یا حتی بدون آموزش شروع کنید.

صنایع دستی

این یکی از اولین ایده هایی است که مردم هنگام راه اندازی کسب و کاربه آن می اندیشند: ساخت و فروش صنایع دستی. این بدان معنی است که رقابت زیادی وجود دارد. خبر خوب این است که مردم عاشق صنایع دستی هستند. اما مراقب باشید هر چیز و همه چیز را نفروشید. یک خط تولید را تعریف کنید و یک کانال توزیع (آنلاین ، نمایشگاه های صنایع دستی و غیره) انتخاب کنید و به برنامه خود متکی و البته خلاق باشید. در وبسایتی همچون باسلام می‌توانید فروش چنین کالایی را داشته باشید.

پادکست

ابتدا موضوعی را ازقبل عنوان می‌کنیم: کسب درآمداز طریق پادکست الزاما کار آسانی نیست. پادکست های آنلاین زیادی وجود دارد و اگر فکر می کنید می توانید چند مدل از این نوع فایل های صوتی را بفروشید و درآمد کافی برای زندگی به دست بیاورید، به احتمال زیاد اشتباه می کنید. اما گزینه های زیادی برای درآمدزایی از طریق پادکست سازی وجود دارد که فراتر از جذب یک حامی مالی ساده است.

کلید موفقیت در پادکستینگ فقط جمع کردن تعداد زیادی شنونده نیست، بلکه مشارکت شنوندگان است. گروه کوچکی از شنوندگان فعال و پیگیر خیلی با ارزش تر از گروه بزرگی از مخاطبان غیرفعال است. دریک زمینه تخصص داشته باشید و دائماً به شنوندگان یادآوری کنید که از طریق رسانه های اجتماعی یا وب سایت در پادکست شما شرکت کنند. کسب درآمد از طریق پادکست آسان نیست، اما امکان پذیر است. نرم افزار رایگان آنلاین برای پادکست سازی وجود دارد. برای شروع پادکست سازی می توانید از کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ و میکروفون خانگی استفاده کنید.

مهد کودک

اگر عاشق بچه ها هستید، شروع یک مرکز مراقبت از کودک در منزل می تواند گزینه مناسبی باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که کارتان قانونیست.

پس از اطمینان خاطر، سراغ دوستان و همسایگان، معلمان بچه های خود، مساجد و هرجای دیگری که والدین پر مشغله به دنبال خدمات مراقبت روزانه هستند بروید و از خدمات خود صحبت کنید.

مرمت عتیقه

این مثل که اشیای قدیمی در زباله های یک فرد به عنوان گنج فردی دیگر درنظر گرفته می‌شود، سبب پیدایش کسب وکارها در زمینه بازسازی عتیقه شده است. این یک فرصت عالی برای تبدیل یک سرگرمی به یک تجارت است. اما علاقه خود به سرگرمی رابا علاقه تان به تجارت اشتباه نگیرید.

باوجود انجام سرمایه گذاری های لازم برای تجهیزات، بزرگترین چالش این است که دستتان به عتیقه‌هایی که قصد بازسازی آن را دارید برسد. پس از اینکه چند قطعه را تهیه کردید، برای تبلیغات چند عکس با کیفیت تهیه کرده و به کارخود ادامه بدهید.

مطمئن باشید که کالاهای پرفروش را خریداری می کنید و بازارش به اندازه کافی بزرگ است، بنابراین برای یافتن خریدار لازم نیست سالها صبر کنید. فقط باید به اندازه کافی نظم و انضباط داشته باشید تا کالاهایی را خریداری کنید که امکان فروش بیشتری داشته باشند. داشتن تخصص، یا حداقل آگاهی در مورد بیشتر محصولات متناسب با حیطه‌ی کاری وتخصص شما به احتمال زیاد شانس موفقیتتان را افزایش می دهد.

ساخت مبلمان

امروزه کارگاه‌های مبل‌سازی و برندهای زیادی در کشورمان وجود دارد، اما جمله ”دست ساز” هنوز برای برخی از افراد معنی زیادی دارد. صنایع دستی نیز از محبوبیت بالایی برخوردارند و اکنون زمان خوبی برای شروع کسب و کار ساخت مبلمان است. ممکن است آغاز کار ساده نباشد، اما اگر تجهیزات مورد نیاز خود را از قبل تهیه کرده اید، می توانید شروع به تولید قطعات برای فروش در نمایشگاه ها و یا به صورت آنلاین در سایت هایی مانند دیوار و شیپور کنید.

توصیه یک سازنده مبلمان: از کاسب بودن و صنعتگر بودن هم‌زمان نترسید. بیشتر از آنچه فکر می کنید روی مبلمان خود قیمت بگذارید و به یاد داشته باشید که مهارت و تجارت به هیچ وجه جدای از هم نیستند.

ساخت جواهرات

اگر بلدید که چگونه جواهرات درست کنید، هیچ دلیلی برای نفروختن هنرتان وجود ندارد. از دیرباز جواهرات دست ساز برای گردآورندگان و تحسین کنندگان آن به طور یکسان جذابیت داشته است. بزرگترین چالش برای راه اندازی کسب وکار جواهرات ممکن است اداره آن باشد و فقط ساختن چیزهای زیبا برای ادامه کار کافی نیست. در مورد کسب و کار طلا و جواهر تحقیق کرده سپس آن را انجام دهید. برای شروع استفاده از سایتهای آنلاینی مانند دیوار و شیپور ایده خوبی است.

ساخت دفترچه و آلبوم

این سرگرمی دیگری است که به راحتی می تواند تبدیل به یک کار حرفه ای بشود. اگرچه ما اطلاعات بسیاری را در حافظه نرم افزار خود ذخیره می کنیم، اما افراد بسیاری هستند که هنگام مرور زندگی خود، کتاب را به صفحه نمایش ترجیح می دهند. تهیه‌ دفترچه یادداشت و خاطرات به آسانی آن‌چه که فکر می‌کنید نیست. به همین دلیل افرادی که در این امر توانا هستند با انجام آن کسب درآمد می کنند.

کسب وکار دفترچه یادداشت می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از برنامه ریزی وقایع دفترچه یادداشت گرفته تا دستورالعمل های آن و ساختن خود دفترچه. برای کسانی که می دانند چگونه از عکسهای دیجیتالی دفترچه یا‌ آلبوم‌های زیبا تهیه کنند نیز این کسب و کار مناسب است.

ساخت صابون و لوسیون

اگر خود را مایل به راه اندازی مشاغل مستقر در خانه می بینید، ساخت صابون های دست ساز و لوسیون را در نظر بگیرید. فقط بخاطر داشته باشید که کارآیی در صابون سازی موفق مهم است. فرآیندهای خود را کم کم یاد بگیرید و در یک بازار هدف مشخص متمرکز شوید، باور کنید که می توانید یک تجارت آرامش بخش و موفق در خانه مستقر کنید.

کاتالوگ مجموعه آثار هنری

به خانه هنرمندان که مشتریانتان هستند بروید، از مجموعه های هنری آنها عکاسی کنید و یک کتاب (یا حتی یک وب سایت) باعکس و تاریخی مختصر از هر قطعه در این مجموعه تهیه کنید.

کلکسیونرهای هنری دوست دارند کاتالوگ هایی از کارهای خود برای نمایش به دوستانشان و استفاده به عنوان ابزار فروش بالقوه، داشته باشند. تعجب آور است که چگونه برخی افراد هستند که چیز کمی درباره هنر خود می دانند. اگر مهارت عکاسی دارید، آنها را در این کسب وکار استفاده کنید. این کار می تواند به طرز شگفت آوری پرسود باشد.

آموزش موسیقی

برخی از مواقع بیشتر بچه های مدرسه وارد برنامه‌های موسیقی چه خوانندگی چه نواختن ساز می شوند. گذشته از آن، در بعضی از موارد بسیاری از بزرگسالان به این نتیجه می رسند که دوست دارند بیشتر راجع به موسیقی بدانند. بازار تدریس موسیقی وجود دارد و ابزار شما تخصص شماست. نکته اصلی ایجاد سیاست های معقول اما محکم در مورد قیمت گذاری و انصراف از کلاس است. در صورت امکان خانه خود را به جای نقل مکان به جاهای دیگر برای تدریس انتخاب کنید.

دستیار مجازی

درست مانند افرادی که نمی دانند چگونه از ایمیل استفاده کنند، افرادی نیز وجود دارند که نمی خواهند از آن استفاده کنند. دستیاران مجازی علاوه بر انجام سایر وظایف دیجیتال، ایمیل و پیام صوتی مشتری را اداره می کنند.

شما به یک وب سایت، یک برند قوی، یک سرویس خاص و تمایل به کار در شبکه احتیاج دارید. این فرصت برای افراد مرتب و سازمان یافته که تمایل کمک به سازماندهی دیگران را دارند، وجود دارد. شاید این کار هنوز در ایران جا نیفتاده باشد،‌ ولی مطمعن باشید که این اتفاق می‌افتد و اولین‌ها معمولا بهترین ها نیز هستند.

تعمیر دوچرخه

برای افرادی که تمایل به کار‌های مکانیکی دارند، تعمیر دوچرخه گزینه ای نسبتاً کم کار است که احتمالاً باعث ایجاد حضور پایداری از مشتری های مراجعه کننده می شود.

مشاور فرهنگ های خارجی

اگر شما اهل کشور دیگری هستید یا آنجا زندگی کرده اید، نه تنها زبان، بلکه تخصص فرهنگی خود را در نظر گرفته و آن را به یک حرفه جدید تبدیل کنید.

کتابداری

اگر از قبل تجهیزات و نرم افزار موردنیاز را برای شروع كار کتابداری در اختیار دارید، بسیاری از صاحبین مشاغل دوست دارند که اسناد بی‌شمار و کم استفاده خود را برون‌سپاری کنند. یاور آنها باشید و برای خودتان کسب درآمد کنید. شبکه سازی در رویدادهای تجاری محلی، همانند تبلیغات در رسانه های محلی، کلید اصلی برای شروع کار است.

سرویس ویدیو

فیلم‌هایی که در یوتیوب و دیگر سرویس‌ها میبینید که معمولا بازدید زیادی دارند، کیفیت تولیدشان با چیزی که مدیران کسب و کار و یا پدر و مادر یک عروس انتظار دارند متغایر است. خدمات ویرایش فیلم و تولید آن می توانند به کسب و کارهای مختلفی کمک کنند.

نکته اصلی موفقیت تصمیم گیری در مورد انتخاب بازاری است که می خواهید خدمات خود را ارائه داده و پیشنهادات خاص خود را برای آن فضا طراحی کنید. همچنین، همانطور که در مورد طراحی گرافیک و طراحی وب اتفاق می افتد، قابلیت انجام کاری که هیچ کس دیگری انجام نمی دهد نیز یک امتیاز عالی است.

نظافت منزل

یکی از اولین ایده‌هایی که برای شروع کسب و کار به ذهن می‌رسد، هنوز هم یکی از بهترین‌هاست. تمیز کردن خانه ها کار سختی است، اما افرادی که این کار را به خوبی انجام می دهند می توانند با سرعت زیاد مشتری های جدید را به سوی خود جذب کنند.

البته، به طور دقیق، این یک کار در خانه نیست، زیرا کار در خانه شخص دیگری انجام می شود. اما می تواند پرسود باشد. فقط باید اطمینان حاصل کنید که مهارت های شما در تمیز کردن تا حد زیادی قابل قبول و بی نقص است، این بدان معناست که تمیز کردن خانه ی برخی ازدوستان برای کسب تجربه ممکن است ایده ی خوبی قبل از شروع کار به صورت جدی باشد. گزینه دیگر تمیز کردن دفاتر است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here